Vylepšené sklenice vod vokurek

Doma schraňuji spousty skleniček nejen od okurek, prostě sna všechny. Není to úplně trendy vlastnost, protože mám pocit, že začínám žít ve světě minimalu. Čím míň věcí, tím stylovější. Musím ale uznat, že se mi žije lépe potom, co jsem vyházela spousty krámů pryč z našeho bytečku a o chalupě ani nemluvím.

Nejen, že jaro volá po úklidu, ale i po procházkách a prvních bylinkách. Já jsem poprvé v životě vyrazila na lov medvědího česneku. Nebojte se, nevytrhala jsem celou louku, jen jsem chtěla vědět, kde a jak roste. Můj milovaný mi ukázal, jak vypadá i mi ho našel. (v Lidlu jsem ho viděla v krabičce, ale to by nebylo ono si přičuchnout přes plast…)

Jelikož tak krásná bylinka si zaslouží ušlechtilou nádobu, zvolila jsem starou skleněnou nádobu, a pak vychytanou leptací metodu na sklo. Tady je návod, jak na to!

 1. Budete potřebovat: domácí plotr (já osobně používám značku Cricut, proč jsem si vybrala právě tu si můžete přečíst v mém E-booku zdarma)
 2. Starou umytou a očistěnou skleničku. Já jsem zvolila menší baculatější z pomazánky
 3. Vinyl, já používám černou lepící folii co jsem koupila v hobby obchodě
 4. Leptací krém a špachtle. Já používám značku „efko art“ a špejli
 5. Počítač, tablet nebo smartphone na kterém máte nainstalovaný software
 6. Načinní pro vyndání písmenek jako je třeba nůž, špendlík nebo pinzeta. Osobně nepoužívám a ani jsem si nekoupila oficiální propriety.
 • Když máte vše připřaveno, můžete se hrnout na přípravu šablony na leptání. Já jsem zvolila jednoduchou variantu jen z písmenek, ale je možné i experimentovat s ornamenty.
 • Když je návrh hotový můžete začít vyřezávat s domácím plotrem! YAY!
 • Ve chvíli, kdy máte hotovo můžete začít lepit folii na skleničku a dále vyndat písmenka za pomocí vyšich pomocníků. Já používám pinzetu a nůž.
 • Tak a teď přichází na řadu leptací pasta na sklo a špejle.
 • Je lepší nechat pastu nanést vě větší vrstvě a nechat cca 10 min působit.
 • Po 10 minutách můžete pastu setřít špejlí/špachtlí a vrátit zpět do krabičky. Pasta se dá využívat víckrát. A potom zbytek umývám houbičkou s horkou vodou v umyvadle. Je potřeba setřít co největší množství zpět do krabičky, aby šlo do umyvadla minimální množství.

Už jenom utřít a VIOLÁ! JE HOTOVO! Teda ještě já ještě musím udělat to pesto…

Učím lidi, jak se zamilovat do nových technologií A přitom nezapomenout na ty původní metody, na tužku a papír. Můj příběh si přečtěte zde ->
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.