Všechno to začíná a končí u papíru.

Poslední dobou, jak jste si mohli všimnou v mých instastories a na FB, že se nacházím ve změti papíru a přípravy přáníček či pozvánek.

Obálka skládaná. Můžete si ji samy vyrobit na svém plotru s pomocí šablony

Krásný papír

Výběr a osahávání papíru je moje oblíbená část procesu. Už na střední jsem poznala, že se mi prostě do některých skicáků bude hůř kreslit a zapisovat než do jiných, ale stejně jsem si ho koupila. Musela jsem to vyzkoušet. Možná to zní divně, ale opravdu na kvalitě a typu papírů hodně záleží.

Nebojte se hledat, máte na výběr!

Je to stejné jako u látek, hlíny nebo kosmetiky. Máte na výběr a z kancelářského papíru, možná uděláte hodně parády, nechci říct, že ne. Osobně se mi skvěle skicuje na obyčejný papír s tužkou z Ikei. Hlavní důvod proč do Ikei vlastně ráda chodím.

Praha krásná, Praha bariérová

Za posledních měsíc jsem obešla různé obchody s papírem, od profi po hobby. Asi největším „problémem“ bylo, že jsem všude s sebou měla kočár. Takže rovnou musím říct, že pokud to zvládáte je lepší mít nosítko nebo se obrnit a vyrazit s kočárem. Pro vozíčkáře je to velmi smutná zpráva, která mě opravdu mrzí, ale ani jeden obchod nebyl bezbariérový a většinou jsou, tak prťavé, že jsem se tam s golfkami nevešla nebo jsem je musela nechat nad schody.

Papyrus

První obchod, který je podle nejpříjemnější pro nováčky je PAPYRUS. Mají plnou stěnu vyvěšenou nabízenými papíry. Od jedné barvy rovnou je vidět jaké druhy a gramáže * (tvrdost/hmnotnost papíru, více dole) mají. Obsluha je spíš neutrální, ale asi se nemůžete úplně zmýlit ve výběru papíru zrovna v tomto obchodě, protože si jednoduše vyberete ze stěny. A na všechno v pohodě odpověděli nebo vysvětlili. Je tam teda pár schodů nahoru, ale při odchodu mi vždy nabídli pomoc s kočárkem.

Market Art „U bílé paní“

Další obchod co bych ráda zmínila je hned vedle Papyrus a jsou výtvarné potřeby . Kočár se dá zaparkovat nahoře a jde se po schodech dolu a rozhodně tyto výtvarné / hobby potřeby nejsou bezbariérové. To je asi jediné co bych tomu krámu vytkla. Je tam spoustu zajímavých kreativních potřeb. A je tam i oddělení s barvami a papírem. Všichni jsou tam velmi ochotní a milý. Takže pokud si nevyberete v Papyrusu pravděpodobně vás zlomí ve výtvarných potřebách vedle a prostě si něco koupíte.

Grand Papír

Další obchod s papírem co stojí za zmínku je Grand Papír na Národní Třídě. Je to pidi obchod s papírem, ale narvala jsem se tam i s kočárem. Ta stísněnost mě nutila si rychle vybrat a moc nelamentovat. Hlavně mi přišlo, že je to mnohem levnější než konkurenční papíry. To jsem měla radost.

Výtvarné potřeby u „Národky“

Do Zlaté Lodě v pasáži Platýz už nechodím, jelikož tam na mě před pár lety byli hrozně nepříjemní právě při výběru papíru. To je lepší zajít do Altamiry, tam mají skicáky i jsou to levnější za mě příjemnější výtvarné potřeby.

Le Papier

Během výběru v Le papier. Blištivý papír a struktorovaný text.

A poslední velkolepý papír, co jsem našla v Praze je maličký obchod Le Papier na Vinohradech, kam se jde také po schodech dolu. Rozhodně není bezbariérový. S kočárem by to uf, uf, ale asi by to šlo, ale je to rozhodně spíš s nosítkem. Jinak obchod, který žije papírem. Mají různě vyřezávané kalendáře po stěnách a celkově je to inspirativní obchod s papírem. Na fotkách na internetu mi přišel mnohem větší. Pro neznalce jako jsem já v novém prostředí, mi přišlo, že tam jsou trochu nepříjemní. To jsem z nich byla prostě zmatená. Dělá mi trochu problém jít do nového krámu, kde netuším, jak to bude vypadat a v tomto malém prostoru mi ze začátku dělalo problém se zorientovat. Pravděpodobně tu nervozitu a zmatení z malého nového prostoru, kde nevím co mám dělat přenáším i na personál. Nakonec to dopadlo dobře a odešla jsem s rolí božského papíru.

Ruční papírna v Liberci

Pokud byste chtěli ruční papír je moc krásná papírna v Libereckém kraji. Papyrea, mám od nich skicák, už teda pomalovaný. Moc se mi líbil. Nic jsem s nimi teda ohledně objednání papíru neřešila a jen si koupila skicák na marketu v galerii Lázně.

Výlet za papírem

Ruční papír co jsem navštívila osobně jsou papírny Velké Losiny. Byla jsem tam ještě jako malá s dědou, ale bylo to úžasné. Mám na to moc krásné vzpomínky.

Tak papírovým nákupům zdar,

KA

*gramáž – trvrdost/hmnotnost papíru. 70/90 g/m2 je nejčastěji se vyskytující se papír. 250 g/m2 to je potom tvrdostí karton.

Učím lidi, jak se zamilovat do nových technologií A přitom nezapomenout na ty původní metody, na tužku a papír. Můj příběh si přečtěte zde ->
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.