Karolina Kaucká

 

Průvodkyně po světe kreativní tvorby s pomocí počítače

Učím lidi, jak se zamilovat do nových technologií. A přitom nezapomenout na ty původní metody, na tužku a papír.

Miluji a maluji, miluji a maluji, jedním tahem...

 

Při pohledu na svou transformaci za posledních pár let se mi trošku tají dech, určitě je to velký posun k samostatnému štěstí a užívání si dne naplno. Naučila jsem se říkat ne a odbourat svůj stres skrze tvoření bez výčitek, že je to jen pro radost.

Věřím, že mé duševní zdraví je hned vidět na mé kůži v podobě ekzémů, které mě provázejí celý život. K mému štěstí a odbourávání napětí mi pomáhalo malování, kreslení, celkové výtvarné vyjádření, které bylo velmi spontánní a automatické. Svým tvořením si pomáhám při odpočinku i bolestech.

Nerušit, tvořím!

Během mého cestování po světě a následném prozatímním usazení se do malého panelákového bytu se mé výtvarné potřeby rapidně zmenšili. Jako máma neposedné holčičky vím, jak je náročné spojit různé koníčky a nemám trpělivost ani čas tvořit komplikované malby či kinetické sochy.

Znovu jsem objevila krásu klasického papíru a tužky a pomáhám ostatním ukazovat, jak snadno si vytvořit pozvánku, krásné parte a znovu objevit jednoduchou efektivní domácí kreativitu.

Láska...?

Musím se přiznat, že mi cesta k mému já trvala relativně dlouho a prošla jsem si velmi temnými zákoutími. Po smrti mého dědečka, u kterého jsem jediného cítila bezpodmínečnou lásku, jsem se dlouho hledala a přestávala věřit v lásku. Z velmi racionálních důvodů jsem přestala tvořit, malovat a začala se učit s grafickými programy a začala chodit se svým dlouholetým trýznitelským přítelem. Necítila jsem se absolutně milována a láska to byla velmi podmínečná.

Pobyt ve Skotsku mi absolutně změnil život

Moje útěky byly do dalekých zemí, kde mi bylo dobře, ale kam vždycky přijel. Také mě provázely hrozné gynekologické problémy u kterých mi pomáhalo je vyjadřovat skrz malbu. Posledním útěkem byla přihláška na Interaction Design na Glasgow School of Art. I přes spoustu nedůvěry v můj anglický jazyk a s podivem ostatních lidí mě vzali, ikdyž nikdo moc nerozuměl mé vášni ve spojování digitálních technik s těmi klasickými.

Někdy se musí některé dveře zavřít, aby se jiné otevřely..

Vesmír mi dal poslední velkou facku v podobě zkušenosti z vězení, kam mě na tři dny zavřeli za podezření z nelegálního držení pepřového spreje. Musím podotknout, že jsem nikdy v životě žádný nevlastnila. Celé tři dny mi byly velkou očistou a já najednou věděla, že tento život nechci ani nemůžu dál žít takto. Že chci a potřebuji znovu cítit lásku. Bezpodmínečnou a svobodnou. Naštěstí pár týdnů poté jsem našla svého vyvoleného.

Tvoření s radostí!

Svůj pocit lásky a naplnění jsem našla přes výtvarné vyjádření, které nezabere spousty místa. Automatické vyjádření mi dává volnost a pomáhá mi nacházet východiska při vizualizacích. Nicméně jsem našla cestu, jak spojit předávání radosti skrze malé poštovní přání či oznámení. Baví mě posílat radost dál nejen digitálně, ale i reálně poštou. Ta radost může následně klidně vyrůst dál.

Tvoření se stane radostí i pro ženy co věří, že nejsou talentované.

Každý den bude tvoření úlevnější a zábavnější. V mém E-booku zdarma nejdete, jak jsem se dostala k domácímu plotru a proč mě tak moc baví.

 

V kombinaci se stahovatelnými šablonami vytvoříte absolutně neodolatelné nejen digitální oznámení či další neodolatelný domácí výtvor.

S mojí Skřítkovou
Valentýnské přáníčko
Na cestě po Taiwanu
Se spolužáky z Glasgow school of Art
Na půl roku v Montreálu
Cestování mě neopustilo ani s dítětem. V rakouských alpách
Kytičky z domácího plotru