Proč to písmo nevypadá dobře?

V létě jsem si začala připravovat dřevěné tabulky na svou svatbu, které dopadly opravdu nádherně! (Vím, že bych se neměla chválit, ale opravdu jsem pyšná, co jsem zvládla vyrobit) Následně jsem pak byla požádána, abych vyrobila další tabulky. Jupí!

Po spoustě nevydařených pokusech jsem pochopila, kde dělám velkou chybu a proč mi to nefunguje, tak jak bych chtěla.

Text jsem upravovala v Cricut Design Space.. Stále jsem nebyla spokojená a text vypadal spíš špatně. Po pátrání on-line jsem objevila, kde dělám chybu. Text mohu předpřipravit v Illustratoru! Taková úleva!

Dneska Vám představím techniku, jak si jednoduše upravit text v Illustratoru.

Je to poměrně jednoduchá technika, takže i úplná začátečnice to zvládne levou zadní.

Určitě jde text upravovat i v Cricut Design Space, ale upřímně stále preferuji své návrhy dělat v Illustratoru nebo jiném grafickém programu. Písmo se mi zdá lépe upravené právě v Illustratoru a nemám pocit, že by bylo daleko od sebe. Jako v Cricut Design Space. Prostě tak akorát.

Vlastní návrh nebo napsaný text jednoduše převedete v Illustratoru do křivek nebo obrysů, který plotr zvládne vyřezat. Co to je domácí plotr?

Nebojte se, tento krok je opravdu jednoduchý a zvládnete ho! Najednou budete mít velkou svobodu tvorby a nebudete vázáná pouze na klasické tvary nebo si kupovat už hotové návrhy.

Vy a Vaše návrhy budou vždy nejhezčí, ikyž se Vám to nemusí zdát perfektní. S každým dalším návrhem se zlepšujete a vlastní návrhy jsou opravdu jedinečné.

Tak jdeme na to!

Prvním krokem je vytvořit text. Kliknutím na velké „T“ (Nástroj text v levém sloupci) můžete začít psát.

Šel Vám text napsat a jste spokojená se vzhledem textu? Super! Další krok na Vás čeká

Je důležité si být v tomto kroku jistá, jelikož se písmo po převedení na obrysy nedá dále jednoduše upravovat. Už s písmem nepracujete jako s textem, ale jako s křivkou (něco co můžete upravovat fukncí pero). Ve chvíli, kdy byste chtěla svůj text přepsat, je jednodušší vše vymazat a začít od začátku.

Magic začíná

Jdeme na to!

Označte si svůj text

Pro změnu písma na obrys můžete buď v horní listě kliknout na TEXT – VYTVOŘIT OBRYSY

Nebo můžete text změnit na obrys klávesovou zkratkou COMMAND (control) + SHIFT + O

V tuto chvíli jste zvládla z obyčejného textu udělat obrysovou linku.

Gratuluji!

Pokud písmo nepřevedete na “obrys”, Cricut Design Space ho nebude schopný správně rozpoznat a nezvládne ho následně vyřezat.

Tento obrys můžete dále upravovat s perem, jelikož po kliknutí na text, vidíte kotevní body. Tyto body můžete libovolně měnit a upravovat jako křivku.

Písmo už jsem převedla na obrys, tudíž ho mohu následně upravovat perem. Stejně jako vy.

Správně připrapavený návrh je 80% úspěchu!

Tip na konec

Uložte celý návrh jako SVG!

Učím lidi, jak se zamilovat do nových technologií A přitom nezapomenout na ty původní metody, na tužku a papír. Můj příběh si přečtěte zde ->
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.