Jak se správně starat o lepící desku od domácího plotru?

Největším trendem v DIY světě je udržitelnost a upcycling (znovu použití) materiálů a věcí, které máte okolo sebe. S Cricutem je držení totoho trendu na jednu stranu jednoduché, protože zkrášluji oblečení a staré věci okolo sebe, které bych jinak asi vyhodila. Na druhou stranu z toho vzniká odpadu.

Stále ještě tápete co to je ten domácí plotr a k čemu se vlastně hodí? V e-booku zdarma zjistíte víc o tvoření s vyřezávacím plotrem.

Asi nejhorší vyhazovací část a s čím jsem opravdu hodně dlouho bojovala jsou destičky k domácím plotrům. Dlouho jsem nevěděla, jak se o ně správně starat. A prostě si kupovala nové a nové. Já vím. To je nic moc. No jo no. Naštěstí jsem našla řešení.

Žádnou jsem nevyhodila a prostě jsem začala zkoušet. Většinou to byly psí kusy s tím, jak si opravovat ty staré. Zkusila jsem i takovou zoufalost jako je nalepení oboustranné lepenky na destičku.

Nooo! Teď už vím, jak si správně čistit podložku a co od toho očekávat. Rozhodla jsem se, že Vám napíšu jednoduchý návod, jak se starat o své podložky.

Dětské ubrousky

To je takové nejjednodušší řešení, jak si očistit takovou špínu po jakémkoliv tvoření. Nemusíte se bát, že byste desku zničili. Po uschnutí zase krásně začne lepit.

Mydlinková voda to jistí

Pokud rozhodně nechcete používat jednorázové ubrousky můžete svou destičku hezky očistit mýdlovou vodou ve vaně. Nebojte se to vzít hezky pěkně všechnu tu špínu.

Ikdyž máte pocit, že je destička mokrá a už to nepůjde znovu lepit, tak se nebojte. Bude. A bude pravděpodobně vypadat jako fungl nová!

Až destička uschne, tak by měla začít lepit pokud už ji neomýváte po 150.

Když ji myjete po 150 a ona prostě už nelepí a už to vypadá na jasnou cílovou rovinku, zkuste ji dát druhou, pátou nebo ještě aspoň tu poslední šanci. Destička si to zaslouží.

Lepidlo ve spreji

Toto je pro mě záchrana. Opravdu. Je potřeba chytit trochu zvyku a zručnosti v tom jak správně nastříkat lepidlo na destičku. V nejhorším možném případě se staně to, že tam nastříkáte moc lepidla a budete si muset trochu „potlapkat“ destičku, aby méně lepila.

Nebo třeba si zkusit nějaký nový materiál co má trochu „chlupy“.

Já jsem si koupila lepidlo ve spreji na amazonu od 3M a přišlo mi lepidlo během asi týdne.

Naprosto užásná pomoc!

Tak šup, šup, pryč od počítače a rovnou si můžete zkusit nějakou novinku ze šablon!

Učím lidi, jak se zamilovat do nových technologií A přitom nezapomenout na ty původní metody, na tužku a papír. Můj příběh si přečtěte zde ->
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.