Jak na krásný web?

Hosting? Doména? To jako tak drahý?

Jaký web? Wix? Wordpress? Co mám použít? To jako potřebuju grafika?

Když jsem poprvé zkoušela dělat web nebylo to jednoduchý. Musela jsem pochopit kódy a dreamveawer od Adobe (jsou i zdarma softwary se kterými jsem pracovala).

Učila jsem se to od píky a bez kódu to bohužel nejde. Teď už naštěstí nemusím tolik kódovat. Naštěstí už mi tolik nevadí udělat web a vyloženě mě to baví.

To co se mi hodně pletlo je rozdíl mezi doménou a webhostingem. Proč mi vlastně nestačí jen doména?

Doména

Je jen vaše jméno. Když si koupíte doménu kupujete vlastně jenom své jméno ve virtuálním světě. Není tam žádný prostor.

Hosting

Váš virtuální prostor pro Vaše jméno.  Je to jako když si koupíte nanuky v obchodě, které potřebujete dát do mrazáku. Takže doména je nanuk a mrazák webhosting.

Já osobně používám zatím všechny domény od wedosu a mám s nimi opravdu dobrou zkušenost, takže i svým klientkám doporučuji rovnou směřuji na služby od Wedos

Proto si musíte platit wix, wordpress nebo mioweb. Oni Vám poskytnou redakční systém a určité místo na internetu.

Wix

Wix.com vypadá velmi jednoduše. A vlastně je hodně jednoduchý. Jenom mi osobně není sympatické, že většina produktů se musí docela hodně zaplatit. Pravděpodobně mi to vadí, protože vím, že se to dá udělat mnohem levněji. Za oplátku mají krásné weby a šablony a nemusíte se s tím patlat dlouho.

WordPress

WordPress musím říct, že toto je moje první setkání s tvorbou webu. Trochu taková srdcová záležitost. WordPress mám ráda, protože může být v čestině, krásně se pracuje se šablonami. Je jich spoustu zdarma, ale i vychytaných pokročilých, které se platí.

Každý web vypadá originálně. Já osobně ráda pracuji s redakčním systémem, který běží na wordpressu. Na výšce v Glasgow mi doporučili spolužáci Blogger. To bylo hrozný. Opravdu. Zlatý wordpress. Můžete se podívat na zajímavé projekty ze školy tady.

Osobně je dle mého názoru je stejně nejlepší si koupit webhosting a doménu a pak si tam nainstalovat wordpress, ale o tom později.

Blogger

Blogger – strašně zastaralá záležitost ze které mi vstávaly vlasy na hlavě. Šablony jsou relativně vzhledově zastaralé. Prosím, používejte snad jiný systém..

Tumblr

Tumblrtoto jsem vyzkoušela, ale nikdy jsem nepropojila s vlastní doménu. Je to další relativně fajn redakční systém. Který vypadá v počátku jako Twitter nebo trochu Pinterest. Když nechcete mít vlastní doménu, můžete mít jen své jméno se zkratkou tumblr. Pozor na to, že pak je horší SEO.

Mioweb

MioWeb – super věc. Teď mi můj web běží na miowebu a je opravdu skvělé s jakými dalšími aplikacemi se to dá propojit a nemusím to tolik řešit. Jsou tam pokročilé redakční systémy a úpravy webu běží mezi prací na miowebu a wordpressu.

Rozhodně je fajn tuto možnost prozkoumat. Cena se může zdát vyšší, ale rozhodně to stojí za to. Další fajn věc je, že je to česká firma.

HOSTING

HOSTING – si teoreticky a vlastně i prakticky, si musíte vždycky koupit a v každém výše zmíněném poskytovateli platíte za hosting. Nicméně koupit si pouze webhosting a doménu vyjde nejlevněji.

Mít webové stránky něco stojí a v každém výše zmíněnému poskytovateli platíte za hosting. Nicméně koupit si pouze webhosting a doménu vyjde nejlevněji.

Koupit si webhosting (ten mrazák na ty nanuky) je podle mě nejlevnější varianta, ale pokud nemáte moc zkušeností, tak opartně. Zbytečně se nad tím budete trápit.

Většinou jde potom jednoduše nainstalovat wordpress, jumla nebo prestashop. To jsou potom pokročilejší systémy na které prostě už trochu zdatnosti potřebujete.

Nebo je fajn mít k sobě někoho, kdo vám základy vysvětlí. Nooo… třeba mi napiště a domluvíme se!

Doufám, že Vám to pomohlo a je vám to hnedka jasnější! Já si jdu pro další nanuk do tý lednice!

Učím lidi, jak se zamilovat do nových technologií A přitom nezapomenout na ty původní metody, na tužku a papír. Můj příběh si přečtěte zde ->
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.