Čím tlustší, tím lepší!

Aneb který fonty mám odzkoušený a dobře se vyřezávají. A proč tip číslo 3 je můj favorit?

Ve většině graficky chytrých knih jsou proti tomu, aby se používaly fonty/písmo, které je kaligrafické nebo rádoby ručně psané. Osobně nejsem toho názoru, hlavně pokud si připravujete text na následné vyřezávání. Stále tápete co to je vlastně ten plotr?

Dlouho jsem se mordovala s tím, jak to udělat aby text vypadal dobře a kde najít dobrý text. Teď už jdu rovnou po jistotě a ušetřím si tím spoustu času.

Důvody proč se neřídím pravidlem žádný rádoby ručně psaný font

  1. Občas zvládnu text napsat hezky ručně, nicméně pokud nejsete písmomalíři a chcete hezký text, domácí plotr ho bezvadně vyřeže.
  2. Být trochu grafický anarchista není nic špatného
  3. Je to vždycky čitelné

Dám Vám pár tipů na to, které fonty jsou na vyřezávání dobré a vypadají super! Velikost textu je vždy 150 a neměnila jsem nijak velikost textu. Aspoň uvidíte jak se mění velikost textu a které fonty nemají zahrnutou diakritiku.

Bebas Neue Regular

Tento styl textu mám velmi ráda, protože je klasický. Tlustý. Bezvadně se vyřezává a prostě nemá chybu ve chvíli, kdy chcete mít hezky napsaný text a nemáte čas si písmo moc upravovat nebo nevíte, jak na to.

A hlavně je 100% zdarma, takže nepotřebujete žádnou licenci ke stažení.

https://www.dafont.com/bebas.font

Watermelon Script Demo

Tento font je ve světě domácích plotrů velmi oblíbený. Je kudrnatý a velmi dobře se vyřezává. Osobně jsem tento font použila párkrát, protože je na mě až moc vlnitý a ne vždy úplně dobře čitelný.

Určitě doporučuju text spojit a předpřipravit v illustratoru nebo použít v Cricut Design Space vzdálenost písma -1.2. Je potřeba na text aplikovat funkci WELD

Font není plně zdarma, je potřeba pro komerční využití mít koupenou licenci

https://www.dafont.com/watermelon-script.font

Nickainley Normal

Tento styl písma je můj favorit. Používám ho ráda, protože vypadá jako ručně psaný, ale přitom je dobře čitelný a velmi dobře se vyřezává. Je možné text napsat v Cricut Design Space a správně se vyřeže

Navíc je 100%free, takže ho můžete používat i na věci co prodáváte!

https://www.dafont.com/nickainley.font

American Typewriter

Klasika. Oldschool. Grafický anarchismus, který mám ráda.

Nicméně se text moc hezky vyřeže a budete mít moc hezky napsaný text. Většinou doporučuji tento text používat pouze samostatně bez kombinace dalších fontů. A je snad i předutamicky v počítačovém systému.

Mark My Words

Jeden z mých dalších oblíbených fontů, které mám ráda. Bohužel na vyřezávání se musí docela hodně předpřipravovat, kvůli těm mezerám, ale vyplatí se to. Tento font nemá českou diakritiku, tak je potřeba dopisovat štetcem nebo ukradnou čárku z jiného fontu.

Není 100% free, pro komerční využití je potřeba zaplatit licenci.

https://www.dafont.com/mark-my-words.font

Beauty and the Beas

Další font, který vypadá jako ručně psaný, ale nemá žádný kudrlinky a je hezky k přečtení a hlavně dáte jen copy / paste a je hotovo. Pohoda.

Není 100% je potřeba ke komerčnímu použití zaplatit licenci.

https://www.dafont.com/beauty-and-the-beast.font


Tip na konec
Důležité je používat styl písma, který je na první pohled k přečtení a nemusíte lušťit, co to tam je napsané.

Určitě bych doporučovala se vyhnout nečitelným gotickým písmům nebo používat kaligrafický styl písma, pokud chcete používat pouze kapitálky.

 

Přeju mnoho úspěšných kreativních chvil!

Učím lidi, jak se zamilovat do nových technologií A přitom nezapomenout na ty původní metody, na tužku a papír. Můj příběh si přečtěte zde ->
Komentáře
  1. Michaela napsal:

    Dobry den,

    jen jsem chtela upozornit, ze u pisma Beauty and the Beas mate chybny odkaz 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.