Autority bez autority

Velmi si vážím práce doktorů a toho co ve své práci dokážou, ale čím jsem starší tím míň jim bezmezně věřím. Stejně jako jsem celou svou základní školu a vlastně relativně dlouho i střední školu zpochybňovala učitelské autority a celý systém, teď přestávám věřit doktorům

Věřím, že existuje spousta skvělých doktorů, ale taky mám pocit, že jich opravdu ubývá. Že zdraví není jen jedna část těla, jako jsou třeba ruce,  ale celé to souvisí.

Psychicky i fyzicky. Věřím, že největší moc má psychika a pohoda, spoustu problému jsem objevila dřív než jsem někam šla přes automatickou kresbu. Nemám ráda extrémy v životě ani v tvorbě, nikde.

Spousta doktorů nám pomohla ke zdraví naší dcery a bohužel bez klasické medicíny bychom si horko těžko poradili.

Je zvláštní čím vším jsem si musela projít a mentálně vyrůst a hlavně si uvědomit, že říkat pravdu se v tomto systému nehodí. Přijde mi to jako nežádoucí prvek.

Nejen ve škole nebo v nemocnici, ale i častokrát i mezi sebou navzájem. Můj muž je zastáncem pravdy a lásky. Nesnáší lež a lidi co mu lžou. Má jasně vymezené hranice a já přesně vím co si k němu mohu dovolit. Miluji tyto jasně dané hranice.

Opravdu má lež krátké nohy?

Poprvé jsem před ním lhala doktorce na pohotovosti, která mě začala nazývat špatnou matkou a neřešila vůbec problém se kterým jsme přišli.

Po pár minutách jsem začala vědomě lhát. Poprvé jsem lhala bez mrknutí oka a on byl zděšeně překvapený, jak mi to skvěle jde. Kdyby neznal náš pravý příběh, uvěřil by tomu vymyšlenému během minuty.

Kreslení v nemocnici

Když se mě zeptal, kde jsem se naučila, tak skvěle lhát jenom jsem odpověděla. „Na škole“.

Tím se podle mě kruh bezvadně uzavírá. Český systém školství a doktorství mi přijde dost podobný. Přes všechny boje jsem se naučila mluvit „s těmi autoritami„ přesně tak, jak by se mělo. Myslím si něco jiného a bez mrknutí oka zvládnu lhát. Bezvadně.

Nejvíc mě na tom děsí, jak to jednou budu vysvětlovat svým dětem.

Proč si doma nelžeme a mluvíme pravdu, ale doktorům někdy lžu.

Proč léčitelům a tátovi nelžu? Proč prostor českého školství podle mě nemá se vzděláváním a podporou kreativity nic moc společného?

Proč většina mladých maminek mi rovnou řekne, že spousta těch učitelek jsou „krávy“..? Klidně to řeknou i svým dětem. To je pro mě teda náročná představa..

Tvorba z návštěvy nemocnice

Učím lidi, jak se zamilovat do nových technologií A přitom nezapomenout na ty původní metody, na tužku a papír. Můj příběh si přečtěte zde ->
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Potkáme se na FB….?
  • Zajímá vás co to je domácí plotr?

    Aneb 7 tipů, jak si vybrat svůj první plotr. V tomto E-booku zdarma Vám přiblížím krásy domácího plotru a co vlastně všechno umí. Proč jej stále nadšeně používám?

  • Nejnovější příspěvky